Protez Saç Bakımı

Protez saç bakımı, saçlarınızın sıhhatli ve canlı kalması için en mühim kriterlerden biridir. Ümraniye Protez Saç Merkezi olarak protez saç kullanıcılarının bakım konusu ile ilgili ne kadar hassas ve titiz olduğunun bilincindeyiz, sıkıcı geçen bakım süreçlerini rahat geçirmeniz ve merkezimizden tam memnuniyetle çıkmanız bizler için çok önemli.
Protez saç bakımlarında merkezimizden hizmet alabileceğiniz gibi bakımlarınızı kendinizde evde kolayca yapabilirsiniz.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saçların altyapısı gözenek haldedir ve bu gözenekler ter, dışarıdan gelen etkenler gibi sebeplerle tıkanır, aynı zamanda protez saç uygulamasının belkemiği sayılan medikal bantlar ay sonunda yapışkanlık özelliğini yavaşça kaybederler.

Bakım süreçlerinde tüm bu olumsuz durumlar giderilir. Öncelikle saçlar solvent denilen temizleyici bir sıvıya yatırılır. Bu işlem bant kalıntılılarının temizlenmesi ve saçtaki gözeneklerin açılmasını sağlar. Daha sonra saç normal anlamda şampuanla temizlenir.

Bir sonraki aşama ise temiz haldeki saça bantların yeniden yapıştırılması işlemidir. Bu aşamada bantlar temiz ve kuru haldeki saçın alt tabakasına tane tane yapıştırılır. bu esnada kişinin kendi saçının yıkanması ve temizlenmesi işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada ciltte kalan bant kalıntılarının da temizlenmesi gerekir.

Ve en son işlem olarak bantlı haldeki saç cilde tekrar yapıştırılır. Bu esnada önemli olan nokta cildin kuru ve temiz olması gerekliliğidir. Yapıştırılmış saç üzerine isteğe göre fön, şekil verme işlemleri uygulanabilir.

Bizimle İletişime Geçin

0535 608 59 98